Интервју

интервју

Интервју со дизајнерот Јозеф Кабан: „Skoda станува многу поемотивна“

Skoda официјално ќе го претстави новиот голем теренец во септември. Главниот дизајнер на чешката марка, Јозеф Кабан, говори за новиот…

Интервју со Др. Златко Муцунски, директор на Порше Македонија

Додека на глобалниот пазар се воведува моделска изведба на Volkswagen Golf со хибриден погон, на нашиот пазар уште се занимаваме…

Револуцијата на Nano Flowcell: Интервју со Нунцио Ла Векија

„Ни претставува огромно задоволство тоа што со вистинскиот зафат во еден ситен детал на нано-технологијата можеме побрзо да го задвижиме…

Почна големото возење за 50-годишнината на Lamborghini

Целиот автомобилски свет прославува половина век на марката од Сант Агата: Од 29 држави, од Канада до Нов Зеланд, пристигнуваат…

Интервју: Хуберт Валтл за производствената стратегија на новиот Golf

Хуберт Валтл е одговорен за производството и за фабриките на марката Volkswagen. Откако фабриката во Волфсбург се префрли на модуларен…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729