Магазин

магазин за сите теми поврзани со автомобилите

Топ 10 Најголеми заблуди околу аерозагаденоста во Македонија

Како што граѓаните и институциите стануваат свесни за сериозноста на проблемот со аерозагаденоста, така се чини дека подеднакво се загадуваме…

Ова се 20-те светски метрополи на електрични автомобили

Меѓународниот совет за чист транспорт, меѓу другото заслужен за откривањето на дизел-скандалот во автомобилската бранша, издвојува 20 светски градови со…

Новите автомобили трошат 42% повеќе гориво од фабричката декларација

Сите приказни на производителите дека потрошувачката на нивните автомобили е драстично намалена, паѓаат во вода. Независно истражување покажа дека вистинската…

Сема Шоу: Брз змиски отров и жешки тркала во Лас Вегас

Во САД владее посебно автомобилско сметање на времето, и тоа уште пред да им се случи Доналд Трамп. Американските автомобили…

Како мини-марката smart стана милионска марка

Пред точно дваесет години, тогашниот француски претседател Жак Ширак и германскиот канцелар Хелмут Кол го означија стартот на фабриката „смартвил“…

Honda NSX ќе држи лекции по брзина на СЕМА

Специјалистот за Honda NSX – односно Acura на тамошниот пазар – повторно има луто парче за тјунинг-саемот во Лас Вегас.…

Топ 10 Најбрзи патнички комбиња: Темпо 200 и спринт за девет секунди

На обичен голф му се потребни 11,9 секунди да забрза до сто и крајната брзина му изнесува 180 km/h. Овие…

Со новиот полнач во Скопје, Европа има вкупно 118.131 полначи за електромобили

Македонија се приклучува на електричниот бран. Со новиот полнач во Скопје, во таканаречениот Кинески ѕид, нашата престолнина отсега прикажува четири…

Луксузни теренци на местото на господските лимузини

Фановите на автомобилизмот ги мразат, купувачите ги обожуваат. Големи луксузни теренци повеќе не смеат да отсуствуваат ниту кај традиционалните марки…

Роботските автомобили минаа на полигон, останува уште градска

Со роботските автомобили е исто како со возач на полагање. Техниката е совладана, останува уште комисијата да даде зелено светло.…
[%%LINKS%%]

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами