Користени возила

користени возила, совети за купување, оцени, издржливост на одделни модели

Британците избираа најдобар користен автомобил

Пазарот на користени автомобили крие многу замки што може да го наведат купувачот на погрешен избор. Најголемите експертски имиња во…

Renault Zoe најеколошки користен автомобил според What Car

Електричните возила во меѓувреме се појавуваат и на пазарот на користени автомобили. Експертите на британскиот магазин не гледаат пречка во…

Штутгарт најскап, Келн најевтин: Каде по користен автомобил во Германија?

Германија по традиција е меѓу првите одредишта за сигурен избор на користен автомобил. Онлајн-берзата Autoscout24 објавува во кои градови во…

Враќање на километражата од септември заминува во историјата

Новите автомобили од септември годинава ќе мора да поседуваат техничка заштита од враќање на километражата. Според процените, секој трет користен…

Auto Bild: Какви се M3, C 63 AMG и IS F како користени автомобили?

Германскиот магазин тестираше користени примероци од спортските лимузини со мотор V8. Легендите BMW M3, Mercedes C 63 AMG и Lexus…

Овие модели се најрасипливи според извештајот на TUV

Германското здружение за технички преглед секоја година го објавува извештајот за технички дефекти кај возилата, којшто важи како еден од…

Овие модели се најиздржливи според извештајот на TUV

Германското здружение за технички преглед секоја година го објавува извештајот за технички дефекти кај возилата, којшто важи како еден од…

TUV го објави списокот на најиздржливи и најрасипливи автомобили

Германското здружение за технички преглед за дванаесет месеци собра пет милиони податоци за 224 модели на автомобили. Познавачите ги исчекуваат…

Nissan им нуди користен Leaf на струја на британските возачи

По месечна рата од неполни 200 евра, британските возачи што ја препознаваат предноста на електричниот погон можат да станат сопственици…

Пет користени теренци за 5000 евра што заслужуваат препорака

Малку е веројатно дека за пет илјади евра може да се најде теренец на странските пазари на користени возила што…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729