Гуми

гуми

McLaren доби специјални зимски гуми од Pirelli

Италијанскиот специјалист за обување на брзите автомобили изработе специјална серија зимски гуми Pirelli MC Sottozero 3 за моделското семејство „570“…

Тест на зимски гуми на АДАК: Димензија 215/65 R16 H

На редовниот тест на зимски гуми што пред почетокот на секоја сезона го спроведува клубот АДАК, овојпат се најдоа две…

Тест на зимски гуми на клубот АДАК: Димензија 195/65 R15 T

Клубот АДАК годинава изврши две тестирања на гуми: Еден тест на зимски гуми со димензија 195/65 R15 којашто се користи…

Тест на зимски гуми на клубот АДАК: Евтините марки подобри од скапите

Големо изненадување на најновиот тест на зимски гуми на клубот АДАК. Двапати се случува производи од второрангирани марки на ист…

Тест на летни гуми на клубот АДАК: Димензија 215/65 R16 H

Највлијателниот автоклуб во Европа секоја година врши обемна серија тестирања на актуелните модели на летни гуми. Само два модела годинава…

Тест на летни гуми на клубот АДАК: Димензија 195/65 R15

Шеснаесет модели на летни гуми во широко распространетата димензија 195/65 R15 91 V, користена кај автомобили од компакт-класата, беа подложени…

Тест на гуми за сите сезони на клубот АДАК: Димензија 205/55R16 V

Од најразлични причини, гумите за сите сезони стануваат сé поинтересни за голем број возачи. АДАК тестираше со какви можности располагаат…

Тест на зимски гуми на клубот АДАК: Димензија 225/45R17 H

Клубот АДАК тестираше 13 зимски гуми со димензија 225/45 R 17 и брзински индекс H. Оваа спортска големина на гуми…

Тест на зимски гуми на клубот АДАК: Димензија 185/65 R15 T

Клубот АДАК тестираше 15 зимски гуми со димензија 185/65 R 15 и брзински индекс T, вградувана во мали автомобили и…

Continental со домашна промоција на зимските пневматици WinterContact TS 860

За претстојната зима, познатиот производител Continental ги претстави новите зимски пневматици WinterContact TS 860. Наменети за компактни и возила од…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729