Featured

Featured posts

Што ако имавме почисти автомобили место барокни згради?

Во време кога Македонија штотуку почнува да ја осознава катаклизмичната загаденост на воздухот, се наметнуваат прашања дали истата можеби ќе…

Тест: Lexus NX 300h Luxury

Lexus го пушти кросоверот NX со хибриден погон во регијата на владеење на дизел моторот, во сегмент кадешто противниците се…

Како надлежните ќе го „оправдаат“ беспрекорно чистиот воздух утринава?

Многу теории се изнаслушавме во последно време околу изворите на кобните концентрации на штетни материи во воздухот, иако свеста на…

Во потрага по мистериозниот загадувач на македонскиот воздух

Возен парк во кој четири од пет автомобили се постари од 10 години, двојно повеќе дизел мотори и потрошувачка на…

Тест на зимски гуми на клубот АДАК: Димензија 205/55 R 16 H (Втор дел)

Клубот АДАК годинава тестираше 19 модели на зимски гуми во димензијата 205/55 R 16 H наменета за возила од компактната…

Тест на зимски гуми на клубот АДАК: Димензија 165/70 R 14 T

Клубот АДАК годинава тестираше 16 зимски гуми во димензијата 165/70 R14 T наменета за класата на градски возила. Резултатите од…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729