Featured

Featured posts

Паметни лежечки полицајци од Македонија на чекор пред производство

Домашна стартап-компанија основана од докажани експертски имиња веќе е пред фаза на производство на својот изум кој применува алгоритам во…

Дизелите чмајат на германските плацеви, ни претстои ли нова инвазија загадувачи?

Користените автомобили со дизел мотор од постарите годишта веќе со месеци не можат да најдат нов сопственик на плацевите во…

Jaguar и Land Rover во тура за културна преобразба низ Македонија

Дузина модели на Jaguar и Land Rover деновиве вриеја пред салонот на Automobili Group во Скопје во исчекување да ги…

Тест: Skoda Kodiaq 2.0 TDI DSG 4×4 Style

Преименување на цел остров во најдалечните краишта на Аљаска, спектакл за премиерата во Берлин и лет над Алпите – тоа…

Бензинците со директно впрскување не се чисти колку што мислиме

Дизел моторите со директно впрскување веќе неколку години мораат да поседуваат филтер за честички саѓе. Европските власти досега им ја…

Што ако имавме почисти автомобили место барокни згради?

Во време кога Македонија штотуку почнува да ја осознава катаклизмичната загаденост на воздухот, се наметнуваат прашања дали истата можеби ќе…

Тест: Lexus NX 300h Luxury

Lexus го пушти кросоверот NX со хибриден погон во регијата на владеење на дизел моторот, во сегмент кадешто противниците се…

Како надлежните ќе го „оправдаат“ беспрекорно чистиот воздух утринава?

Многу теории се изнаслушавме во последно време околу изворите на кобните концентрации на штетни материи во воздухот, иако свеста на…

Тест: Toyota Auris 1.33 Terra

Toyota моментно е во предност во пазарниот натпревар во продажни акции и го нуди Auris 1.33 Terra како најевтин модел…

Патиштата во иднина ќе имаат соларни ќелии, сензори и грејачи

Електричниот погон веќе ја промени автомобилската индустрија. Во иднина не само што ќе се вози на струја, туку и ќе…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами