137
25 shares, 137 points

Американската премиум марка Cadillac доаѓа во Европа да ги убеди купувачите на кокпактните СУВ-модели дека нивниот XT4 е подобар избор. Продажбата стартува во 2020 година, цените ќе стартуваат од 35.000 евра

Со новиот XT4, Cadillac за првпат во својата историја има СУВ-модел од компакт класата. Теренецот со каросерија долга 4,6 метри ќе настапува како конкурент на Audi Q3, BMW X1 и Mercedes GLA. Неговата продажба штотуку стартува на домашниот пазар, а од оваа страна на големата бара се очекува да пристигне дури во почетокот на следната година.

Cadillac XT4 2am#

Основната моделска изведба ќе чини околу 35.000 евра, опремена стандардно со деветстепен автоматски менувач и интелигентен погон на сите тркала. Понудата од погонски единици во Европа се сведува на дволитарски турбо-бензинец со 240 КС и исто така дволитарски дизел, со моќност од 200 КС.

Cadillac XT4 3am#

Перформансите и вредностите на потрошувачката уште не се објавени за моделските изведби што ќе се нудат на европскиот пазар. Тоа што со сигурност може да се очекува кај Cadillac е изобилство од опрема уште во основното ниво на опрема. Целосно диодни светла се стандард, исто како и климатизација на предните седишта, проекциски дисплеј и неколку системи за асистенција.

Градовите во САД сами се изборуваат за возила со почист издув

Швајцарија ќе ги шири улиците поради многуте СУВ-ови

Трамп цени дека штедливите автомобили се штетни по здравјето

Вака Американците оценија 31 автомобилска марка според квалитетот


Notice: Undefined index: fag_col_layout in /home/automedi/public_html/wp-content/plugins/flickr-album-gallery/flickr-album-gallery-short-code.php on line 37

Cadillac XT4

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank

Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

137
25 shares, 137 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format