167
22 shares, 167 points

Bugatti Chiron е најскапиот и најдобар автомобил во светот. За таков автомобил е потребна и соодветна ѕвезда зад воланот. Кристијано Роналдо, на пример.

Фудбалската мега-ѕвезда Кристијано Роналдо можеби не знае каде се набавуваат гумени чик-влечки, но затоа салоните на најексклузивните спортски марки му се речиси како домашна адреса. Послужувањето со скапи автомобили не му претставува проблем на Португалецот. Последното дополнување на веќе натутканиот возен парк сепак го привлече вниманието на јавноста. Станува збор за најскапиот сериски автомобил во светот, Bugatti Chiron.

Само петстотини примероци ќе бидат изработени од Bugatti Chiron

За моќност од 1.500 КС и крајна брзина од најмалку 420 километри на час, малата и ексклузивна работилница во францускиот Алзас наплаќа околу три милиони евра. Роналдо е еден од петстоте луѓе на планетава на коишто им е „дозволено“ да поседуваат Bugatti Chiron.

Bugatti веќе го ангажираше 32-годишникот на служба во Реал Мадрид како амбасадор на марката. Автомобилската марка со брилијантни историски поглавја сними видеоспот во когошто Кристијано Роналдо се вози во Chiron низ Мадрид, а потоа и на тркачка патека.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

167
22 shares, 167 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format