137
20 shares, 137 points

Во фабриката во Спартанбург започна производството на претсериските примероци од идниот BMW X7. Големите теренци маскирани ја напуштаат фабриката во САД, светот отсега ќе ги следи како јурат по најпредизвикувачките тркачки патеки и најтешките климатски средини.

Започна одбројувањето до стартот на новиот теренец на Баварците. BMW X7 ќе се појави кон крајот на 2018 година, дотогаш преостанува претсериските примероци да ги завршат сите тестирања, вклучувајќи и возење во екстремни услови. Тоа меѓу другото подразбира тест-возења во Долината на смртта, како и по скандинавските мразеви.

BMW X7 беше најавен со Concept X7 iPerformance на салонот во Франкфурт

Вклучувајќи го новиот BMW X7, од фабриката во Спартанбург во иднина ќе излегуваат дури пет X-модели. Идниот знаменосец во понудата од теренски модели ќе се произведува на иста монтажна лента со X5 и X6. Лани во фабриката во САД беа произведени над 411.000 теренски возила на BMW, со што таа е најголема фабрика во рамките на групацијата.

BMW X7 pretserija 3

Повеќе од две третини од произведените возила се извезуваат во 140 држави. Според американското министерство за трговија, групацијата BMW е најголем извозник на возила во САД, гледано според вредноста на извозот. Максималниот производствен капацитет изнесува 450.000 примероци годишно.

Во Спартанбург дневно се произведуваат околу 1.400 примероци од моделските серии BMW X3, X4, X5 и X6. Од отворањето на фабриката во септември 1994 година, произведени се околу 3,9 милиони автомобили.


Notice: Undefined index: fag_col_layout in /home/automedi/public_html/wp-content/plugins/flickr-album-gallery/flickr-album-gallery-short-code.php on line 37

BMW X7

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank

Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

137
20 shares, 137 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format