143
33 shares, 143 points

Уште една во серијата генијални реклами за BMW M5, којашто прави човек сериозно да се замисли, колку навистина е брза оваа тркачка машина што Баварците ја вградуваат во лимузинска каросерија

BMW прашува, што можеш да направиш за точно 3,4 секунди? Така пишува во заглавјето на рекламата што се појави во некои од најтиражните дневници во азиските земји. По боите во заднината веќе може добро да се насети кој провоцира со прашањето. Светло сината, модрата и црвената се војничките бои на M GmbH.

Баварците измерија. За точно 3,4 секунди може …

… да се внесат 11 букви …


BMW M5, што можеш да напавиш за 3,4 секунди

… да се испејат првите три зборови од „Hello“ на Адел …


BMW M5, што можеш да напавиш за 3,4 секунди

… да се вклучи последната генерација паметни телефони …


BMW M5, што можеш да напавиш за 3,4 секунди

… да се направат пет чекори …


BMW M5, што можеш да напавиш за 3,4 секунди

… да спринтуваш од место до темпо 100, со новиот BMW X5.


BMW M5, што можеш да напавиш за 3,4 секунди

Ова мајсторство на креаторите на јавниот настап на BMW за азискиот регион е заокружено со вистинската порака: „Make Every Second Count“ или „секоја секунда е важна.“

Тоа е предизвикот на премиум марките, особено на светските лидери во сегментот. Колку што е предизвик да создадеш врвен BMW, толку е предизвик и соодветно да го претставиш пред јавноста. По тоа што може да се забележи на сцената, BMW кај нас се држи мошне добро.

Прочитајте ги нашите пресметки, како хибриден BMW 330e може да заштеди 1000 евра годишно … не сметајќи го акцизното ослободување во вредност од околу осум илјади евра

Луксуз е да возиш хибриден BMW што заштедува 1000 евра годишно


,

Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

143
33 shares, 143 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813