137
21 shares, 137 points

Електричниот модел ќе се произведува во фабриката во Динголфинг, и според најавата на првиот човек на BMW, тој ќе воведе значајни иновации коишто ќе претставуваат основа на иднината на мобилноста на ниво на сите марки во групацијата.

BMW iNext практично е платформа за иднината, од којашто ќе профитираат сите марки. Електричниот кросовер ги интегрира сите клучни технологии на идната мобилност во едно возило. Погонот секако дека е на струја, возилото ќе располага со сите функции и услуги на вмрежувањето, а ќе може и целосно да ја преземе контролата од возачот, односно ќе поседува технологија за автономно возење. Кригер најави дека концептното возило како најава за идниот BMW iNext ќе биде прикажано уште во текот на годинава.

Набрзо следат и останатите детали од говорот на Харалд Кригер во Минхен.

BMW INext

 

BMW серија 8 ќе има премиера на 24 часа Леман

BMW M5 со плус 25 КС и уште поагресивно подвозје

BMW 6 Gran Turismo добива четирицилиндарски дизел

BMW X3 почна да вози и на струја

BMW продаде 30.000 електрични автомобили до март

Електричниот BMW i4 незначително поскап од обичните модели

 


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

137
21 shares, 137 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813