180
23 shares, 180 points

Сите објавуваа монтажи, овој човек работеше вистински. Серијата 3 од генерацијата Е30 ги доби џиновските бубрези од новиот BMW X7. Експериментот заврши успешно, замената изгледа гротескно.

Кога се појави BMW X7, сите погледи беа насочени кон огромната маска. Во меѓувреме, бубрезите се симнаа од главните вести. Но, не и за Џејсон Камиса, автомобилски новинар од САД. Тој вложи посебен напор да ги замени бубрезите на серијата 3 од генерацијата Е30 со бубрезите на новиот X7. Според добиениот резултат, вредеше големиот труд.

#некојморашедагонаправитоа

Американецот коментира на својата објава на инстаграм: „Ја средив огромната маска на X7.“ Потоа следат неколку обележувачи што откриваат дека Џејсон не е особено одушевен од последниот дизајнерски потег на баварците. Има и близу илјада коментари.

Работата во меѓувреме е завршена. На многумина штотуку почнува да им се допаѓа новата димензија на бубрезите на BMW. Сепак, ништо не е случајно кај големите производители.

 

BMW ќе ја произведува серијата 3 во Мексико

Таму каде што има серија 8 на BMW мора да има и M8

BMW ќе развива електричен погон заедно со Jaguar Land Rover

Нова серија 1 на BMW: Со сета сила напред


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

180
23 shares, 180 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *