167
21 shares, 167 points

Боденското Езеро во Германија секоја пролет ги вдомува најоригиналните и најекстремни тјунирани автомобили од цел свет. Но, тоа што вистински ја вжештува сцената на „Светот на тјунунгот“ е изборот за Мис, со убавици кои ја раздвижуваат публиката. Сега дојде ред, Мис на брзите и лути автомобили да сними и неколку кадри што ќе вредат за секој поглед во цела 2020 година.

Уште е прерано да се планира пречекот на следната година, меѓутоа за некои сега е вистинското време за работа. За Мис Тјунинг, на пример, време е своите убавини да ги препушти на објективот на најсреќните фотографи во светот. Актуелната Мис Тјунинг, Ванеса Кнауф, ќе го разубави секој ден во следната година преку кадрите во календарот за 2020 година.

Овие вредни глетки, не само за љубителите на автомобилизмот, сега може да се обезбедат и за својот дом или канцеларија. Формуларот за нарачки е достапен на линкот, цената на календарот е 20 евра, додека за испорака надвор од ЕУ се потребни уште 30 евра. Станува збор за издание ограничено на 1.500 примероци. Димензиите на календарот се 59 х 43,5 сантиметри.

Јануари

Февруари

Март

Април

Мај

Јуни

Јули

Август

Септември

Октомври

Ноември

Декември


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

167
21 shares, 167 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *