131
18 shares, 131 points

Електричен Audi e-tron, заедно со A7 и Q8, се автомобилските ѕвезди во новото продолжение на филмскиот серијал Спајдермен. Посебно е снимена најава за филмот, во којашто Питер Паркер го вози концептниот Audi e-tron GT, уште еден автомобил на струја.

Пред премиерата на „Спајдермен: Далеку од дома“, којашто ќе се случи летово, Audi и Sony Pictures објавија ексклузивна видеонајава за филмот. Во кусото видео со наслов „The Science Fair“, Питер Паркер (Том Холанд) и неговиот најдобар пријател Нед (Џејкоб Баталон) учествуваат во истражувачки натпревар во училиштето. За да има најдобра презентација на натпреварот, Питер во последен миг се појавува пред жирито со маестрално дело: Со електричниот Audi e-tron GT concept.

Audi го користи партнерството со филмскиот огранок на Sony за популаризација на електричниот погон, на спектакуларен начин со којшто се постигнува целосен ефект пред публиката.

Audi е спонзор на светската премиера на „Спајдермен: Далеку од дома“ во Холивуд, којашто претстои летово. Триото од електричниот Audi e-tron, Audi A7 и Q8 ќе се појави и за време на холивудската премиера.

Групно преземање на 38 примероци од Audi R8 во Инголштат

Дваесет години и нов Audi A6 allroad quattro

Audi e-tron во мај со 856 испораки во САД

Audi ги откажува TT и R8, најавува супер-осумка


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

131
18 shares, 131 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *