124
18 shares, 124 points

На профилите на Audi на социјалните мрежи се појавија цртежи коишто го најавуваат идниот знаменосец во понудата од СУВ-модели на марката од Инголштат. Audi Q8 ќе биде позициониран над Q7 и со формата којашто ја навестуваат цртежите ќе става поголем нагласок на динамиката во возењето.

Плановите за Audi Q8 беа најавени преку два студиски модели, коишто покажаа дека новиот СУВ нема да се разликува од Q7 само во купеовскиот завршеток на покривот, туку моделот ќе има и комплетно различен дизајн на предниот и задниот дел. Сосема е извесно дека гамата на моделот ќе биде заокружена со спортската верзија SQ8.

Техниката доаѓа од Audi Q7, односно од платформата MLB Evo којашто меѓу другото ја користат и Cayenne и Bentayga.

Може ли молња да ги наполни батериите на Audi e-tron?

Audi што требаше да биде Mercedes

Audi подготвува спортска лимузина со електричен погон

Audi 100 почна да вози пред половина век


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

124
18 shares, 124 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813