174
22 shares, 174 points

Марката со четирите прстени ќе биде присутна во повеќе сцени во филмот „Fifty Shades of Grey“. Адаптацијата на истоимениот роман од Е.Л. Џејмс ќе почне да се прикажува на 13-ти февруари.

Audi R8 V10 Spyder, Audi S8, Audi S7, Audi Q7 3.0 TDI и новиот Audi A3 TFSI 1.8 – тоа е дел од автомобилската актерска постава за филмската адаптација на бестселерот „Fifty Shades of Grey“ од Е.Л. Џејмс. Очигледно е дека моделите на Audi ќе доминираат во уличните сцени во филмот чијашто кинопремиера се очекува со нетрпение. Главна тема на филмофилите деновиве е претстојната премиера на „Fifty Shades of Grey“ на 13-ти февруари следната година. Американската централа на Audi не си дозволи да го пропушти овој важен момент и денес ја објави комплетната листа на модели што ќе се појавуваат во „автомобилските“ сцени во филмот.

Вклучувајќи ги продолженијата „Fifty Shades Darker“ и “Fifty Shades Freed“, книгите станаа глобален феномен, постигнувајќи продажба од преку 100 милиони примероци, што ги вбројува меѓу најпродаваните серии новели во историјата. Џејмс ги спомнува моделите на Audi низ целата серија новели, како луксузна марка што ја поседуваат нејзните ликови Кристијан Греј и Анастасија Стил.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

174
22 shares, 174 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813