152
20 shares, 152 points

Висококатницата на Aston Martin почнува да се издигнува во небото над Мајами. Половината од луксузните апартмани се продадени уште пред планираното пуштање на објектот во употреба во 2022 година.

На булеварот Бискејн со број 300 во Мајами започна да се издигнува висококатницата на Aston Martin, откако во минатиот период се работеше интензивно на поставувањето на темелите. Кога ќе заврши изградбата во 2022 година, луксузната станбена кула во строгиот центар на Мајами ќе биде највисокиот станбен објект јужно од Њујорк.

Поставувањето на темелите на 250-метарската висококатница започна пред крајот на 2017 година. Во основата на кулата што ќе има 66 катови се излиени 10.703 метри кубни бетон. Првиот кат се планира да биде готов до крајот на август, осмиот кат е предвидено да се заврши до Божик.

Со површини меѓу 65 и 1.765 метри квадратни, луксузните станови и апартмани се движат од 750.000 долари до повеќе од 50 милиони долари. Половината веќе се продадени.

За секој случај, податоците за контакт со продажниот центар се следниве:

Aston Martin Residences,
300 Biscayne Boulevard Way Miami, Florida
понеделник-петок од 10h до 18h,
сабота-недела 11h-17h
(305) 573-7333
miamisales@astonmartinresidences.com

View this post on Instagram

Aston Martin Residences Miami is a luxury condominium tower being developed by global property developer G&G Business Developments at 300 Biscayne Boulevard Way on the Downtown Miami waterfront where the Miami River meets Biscayne Bay. The project marks Aston Martin’s first real estate venture and the iconic brand’s expansion into luxury residential design. Designed by Revuelta Architecture and Bodas Miani Anger, the striking 66-story sailboat shaped tower will feature 391 luxury residences and penthouses priced from the $750,000s to upwards of $50 million. Construction is now underway and expected to be complete in 2022. To learn more, please visit www.astonmartinresidences.com . . #amresidencesmiami #astonmartinresidences #astonmartin #miami #brickell

A post shared by Aston Martin Residences Miami (@amresidencesmiami) on


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

152
20 shares, 152 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *