132
19 shares, 132 points

Британскиот производител на луксузни автомобили Aston Martin и производителот на луксузен мебел Formitalia создадоа нова колекција мебел, којашто беше прикажана на миланската недела на дизајнот. Целта на соработката беше да се дизајнира уникатен мебел којшто ќе ги оддава традицијата и квалитетот на изработката во спортските модели на Aston Martin.

Продажбата на комплетната колекција ќе започне во септември. Мебелот се изработува рачно во Италија, со користење на автентични и скапи материјали.

Вака изгледа собир на 311 автомобили Aston Martin на едно место

Aston Martin ќе прави нова супермарка од Lagonda

Aston Martin поканува во новоотворената онлајн-продавница

Aston Martin Vantage: Наследник на спортската династија


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

132
19 shares, 132 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format