135
18 shares, 135 points

Британската култна марка смисли нов начин како да ги фати потенцијалните клиенти на ексклузивност. Само купувачи што ќе ги избере Aston Martin ќе можат да ја добијат идната Lagonda. Ако сакаат.

Aston Martin планира идната лимузина со традициското име Lagonda да ја продава исклучиво по покана. Тоа меѓу другото значи дека ниту еден примерок од ексклузивната лимузина нема да се појави во салоните на марката. Aston Martin ќе ги испрати првите покани до купувачи на Блискиот Исток, каде што се очекува особено голем интерес за новата Lagonda. Цената не се објавува, но таа сигурно нема да биде ограничувачки фактор за овие купувачи. Британците само мудро наведуваат дека „цената соодветствува со ексклузивноста, квалитетот и луксузот на возилото.“ Половина милион евра се сосема реални. Под хаубата ќе работи мотор V12 со зафатнина од шест литри и моќност до 573 КС, со когошто ексклузивната лимузина ќе постигнува брзина од преку 300 километри на час.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

135
18 shares, 135 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813