131
25 shares, 131 points

Abarth 124 Spider доби една од главните улоги покрај Стинг и Шеги во музичкиот спот за „Gotta Get Back My Baby”

Abarth 124 Spider има впечатлива појава во музичкиот спот на новата песна на Стинг и Шеги, насловена „Gotta Get Back My Baby“. Во продукцијата на синглот се појавуваат имињата Тефлон (Вајклиф Џин, Фет Џо, Раф Рајдерс) и Мартин Кирзенбаум (Стинг, Милен Фармер, Леди Гага). Официјалниот видеоспот само за неколку денови достигна 2,3-милионска гледаност и снимен е во стилот на легендарната серија „Пороците на Мајами“ и филмот „Лоши момци“, од периодот на 1980-те и 1990-те години. Режисер е Мишер Гарсија.

Стинг и Шеги во видеото глумат двајца детективи од Мајами, кои го убедуваат својот шеф да им го позајми „спајдерот“, односно Abarth 124 Spider, кој посебно му значи на полицискиот капетан. Детективите ја надгледуваат „најопасната дама во државата“ во подрачјето на Саут Бич.

Abarth ги користи сите свои канали на социјалните мрежи, прикажувајќи ги видеото на инстаграм, твитер, фејсбук и јутјуб.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

131
25 shares, 131 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format