128
18 shares, 128 points

На конкурсот за вработување во Ferrari се пријавија 5.300 академци од 23 држави. Само 96 кандидати ќе бидат повикани на интервју и само пет од нив ќе ја добијат работата од соништата во Маранело.

Службата за човечки ресурси на Ferrari моментно има мачна и одговорна работа да ги избере најдобрите меѓу 5.300-те кандидати од 23 држави. Апсолвенти од најпрестижните универзитети во светот, меѓу кои Универзитетот Оксфорд, МИТ од Бостон и Универзитетот Цингуа во Пекинг, поднесоа кандидатура за програмата за дипломци на Ferrari.

Ќе се вработат петмина академци

Ferrari бара петмина академци за вработување по шестмесечна приправничка работа. Само 96 кандидати ќе бидат повикани на интервју. Изборот на кандидатите ќе заврши на 22-ри јануари, а имињата на петте најуспешни кандидати ќе бидат објавени во почетокот на идниот месец.

Ferrari како најдобар работодавач во Европа

Во минатите години Ferrari неколку пати беше прогласуван за најдобар работодавач во Европа од страна на „Институтот Одлично место за работа“. За некое претпријатие да добие право за учество на меѓународниот конкурс „Одлично место за работа“, претходно мора да учествува на најмалку пет национални конкурси. Се оценуваат довербата на работодавачот во водечките сили на претпријатието, поддршката и унапредувањето на работните места, ентузијазмот на вработените од сопствената работа и општо од работодавците, како и за тимскиот дух меѓу колегите.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

128
18 shares, 128 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format