Производи

Часовник од Bulgari за стотиот роденден на Maserati

За стотиот роденден на Maserati, тризабецот на марката ќе се најде и на рачен часовник. Италијанскиот специјалист за луксузни работи Bulgari ја изработе специјалната серија Octo Maserati.

Во куќиштето на луксузниот часовник се наоѓаат автоматски механизам Kaliber BVL 328 Velocissimo со фреквенција од 36.000 полуосцилации на час, 45 лежишта од благородни камења и резерва од 50 работни часови. Бројчаникот на класичниот часовник ја следи осумаголната контура, којашто е знак на препознатливост на серијата Octo на Bulgari. На марката Maserati укажува и сината боја на бројчаникот. Часовникот е лимитиран на 1914 примероци, во знак на годината на основање на Maserati и може да се нарача директно во Bulgari по цена од 9.700 евра.

Ознаки
loading...

Слични објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729