160
21 shares, 160 points

Во населено место со име Олроуд, улиците се земјени место асфалтирани, службата за патишта истура нов песок место да чисти, свијоците се фаќаат со странично лизгање. Така Audi го замислува идеалното место за Allroad.

На некои пазари, на купувачите им е потешко да разберат дека автомобил што не изгледа како теренец може да биде теренец. За идејата за моделите Allroad да ја приближи до разумот на овие купувачи, Audi сними рекламен спот во измисленото гратче Олроуд. Сосема е разбирливо тоа што сите автомобили во ова место се Audi A4 Allroad од неколку генерации, исто како што е разбирливо дека неговите жители повеќе сакаат земја по улиците, место асфалт.

Во Олроуд се вози како на рели, најбрзо што може и со ефектно странично пролизгување во свијоците. Како изгледа животната приказна на Audi A4 Allroad во Олроуд, покажува видеото. Можеби видеото ќе мине и без тужба од властите, заради наведување на брзо возење.

https://www.youtube.com/watch?v=ZtRHaEDZp04

 


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

160
21 shares, 160 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743