108
16 shares, 108 points

Италијанската марка на Audi му додаде верзија Spyder на својот Huracan. Испораките на овој Lamborghini за уживање под отворено небо ќе стартуваат напролет, собирањето на 200.000 евра подобро нека почне навреме.

Lamborghini Huracan наскоро ќе биде достапен и во верзијата за уживање под отворено небо Spyder. Исто како купето, Spyder вози со 5,2-литарски мотор V10, без турбонатполнење и со здрави 610 КС, и исто постигнува крајна брзина од 325 km/h. Моќта се пренесува до сите четири тркала преку седумстепен менувач со двојна спојка. Поради зајакнувањата на каросеријата, отворениот Huracan тежи 120 килограми повеќе. Платнениот покрив може заради шоу пред публиката да се отвора во возење до брзина од 50 километри на час, што трае околу 17 секунди.

Преку две странични ветерни брани се дозира струењето на воздухот во кабината, а може да се дозира и звукот од моторот – со спуштање на електрично задвижуваниот прозорец зад седиштата. На тој начин, возачот може непречено да ужива во музиката на LP 610-4 и кога покривот е подигнат. Lamborghini Huracan Spyder чини преку 200.000 евра, испораките стартуваат напролет.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

108
16 shares, 108 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813