168
24 shares, 168 points

Пластична кабина што се закачува зад возилото е решение за вечните проблеми при патувањето по автопат или во природа. Во неа се наоѓаат туш и клозет. Истечната вода се собира во посебен сад, има и верзија на тоалетна кабина со дувалка за топол воздух во кабината.

Комбињата што се претворени во камп-возила имаат проблем. Поточно, проблем имаат патниците во нив. Во возилата не постои санитарен јазол. Нема можности за туширање, а и изнесувањето пренослив клозет не е по сечиј вкус. Фирмата Bath2go пронајде решение во пластична кабина што е закачена зад возилото. Отстранливата кабина е широка 135, длабока 72 сантиметри и тежи 120 килограми.

Внатре се наоѓаат туш, мијалник и клозет со казанче од 15 литри. Покривот се подигнува во едниот дел заради поголема висина при тужирање, истечната вода се собира во посебен сад.

Топ 10 Најбрзи патнички комбиња: Темпо 200 и спринт за девет секунди

Кабината се поставува на посебен носач – специјално за секој различен модел – посебен механизам овозможува едно лице да ја изврши монтажата за десетина минути. Производителот нуди две варијанти, основна и комфорна. Во вторава верзија следува „торнадо“, кој работи на гас и ја загрева кабината.

Уште една предност на Bath2go е во тоа што при возењето може да се користи како багажник. Најдобрата, односно во случајов најсмешната вест, секогаш следи на крај. Цената изнесува 7.000 евра.


Notice: Undefined index: fag_col_layout in /home/automedi/public_html/wp-content/plugins/flickr-album-gallery/flickr-album-gallery-short-code.php on line 37

Тоалетна кабина за камп-возила

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank

Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

168
24 shares, 168 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813