107
17 shares, 107 points

Bentley се грижи и за делот од својата префинета клиентела којашто бара автомобил со подинамичен изглед. За нив е наменета специјалната серија од Flying Spur V8 S, наречена „Black Edition“. Повеќе детали се суптилно преработени за да оддаваат повеќе моќ, да ја прикажат темната страна на автомобилите од Кру.

Рамките на вратите, ретровизорите, бандажите од 21 инч со нов дизајн, основата на светлата, маската – сето тоа е изведено во црна боја. Исполирано да свети, секако. Тоа е бојата што според Bentley најмногу одговара со моќниот осумцилиндарец.

https://goo.gl/photos/7r3c41WvGDtUJT2c9

Внатре не е ништо „посјајно“. Седиштата се изведени во посебен дизајн, со црвени ленти и опшивка во истата боја. Трикракиот спортски волан е стандард, исто како и украсните панели во сјајна црна боја. По желба на клиентот, во благородната британска марка ќе ја изведат која било комбинација од бои и материјали.

https://goo.gl/photos/6zUk7bThpm6wK38U7

Повеќе не е необична ниту можноста сопирачките клешти да бидат лакирани во црвено. За каросеријата стои на располагање вообичаената палета: Седум основни тонови и по десетина најразлични нијанси од нив, вклучувајќи и двобојна комбинација. Плус, боја по нарачка.

https://goo.gl/photos/p5HFzDmPGtUX81cM8

Четирилитарскиот V8 е дополнително навиен на 528 КС и 680 њутнметри. Тоа резултира со спринт до сто за 4,9 секунди и крајна брзина од 306 km/h. Оваа моќ се пренесува до сите тркала, во сооднос 40:60, со нагласок на задната оска, заради подинамични возни својства.

Mulliner: Специјална серија од специјалната серија на Bentley

Дополнителна можност за клиентите да инвестираат пари во својот превоз е верзијата Mulliner од специјалната серија. Тоа веројатно е слично на субспецијализација. Во оваа верзија, уште повеќе детали се изработени уште попедантно, особено во ентериерот. Рачната изработка се подразбира. Цената е 240.000 евра. Без екстра желби.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

107
17 shares, 107 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format