131
18 shares, 131 points

Volkswagen го одбележува 40-от роденден на бестселерот со специјална серија Golf Edition. Цените во Германија почнуваат од 27.700 евра, опремата е спектакуларна.

Роденденскиот модел Golf Edition е опремен со спортски седишта во комбинација од кафена кожа и алкантара, таванот е во црна боја, исто како и внатрешните облоги на столбовите, вклучувајќи го логото на градот Волфсбург втиснато во седиштата. Стилскиот настап е заокружен со осветлени прагови и кожа на воланот и рачката на менувачот. За каросеријата стојат на располагање осум бои, премиерно вклучувајќи светло кафена боја во металик изведба, којашто постигнува одличен контраст со полираните бандажи од 17 инчи со дизајн „Сингапур“. Задните стакла се затемнети, а на повеќе места на каросеријата се среќава ексклузивната плочка во хромирана изведба со натпис „Edition“.

Техничката опрема исто така импресионира: Патен компјутер „премиум“, радарски темпомат, сензор за надгледување на мртов агол, ксенонски светла, како и автоматика за светлата и бришачите. Опремата понатаму вклучува радио Composition Media со дисплеј од 15 сантиметри, осум звучници и приклучоци за надворешни уреди. Основата на Golf Edition е највисокото ниво на опрема Highline, а заштедата во цената, не вклучувајќи ги ексклузивните ставки од опремата, изнесува 825 евра.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

131
18 shares, 131 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743