186
23 shares, 186 points

Ограничениот досег е најголемиот недостаток на електричните автомобили. Nissan најде решение. Сопствениците на Leaf можат две недели бесплатно да го користат кросоверот Qashqai.

Досегот од 200 километри со полни батерии на Nissan Leaf е повеќе од доволен за автомобилското секојдневие. Но, не и за патување на одмор. Затоа, во сезоната на годишните одмори, Nissan им нуди на сопствениците на Leaf можност да користат возило со обичен погон.

Сопствениците на најпродаваниот електричен автомобил, со досега 70.000 примероци на глобално ниво, можат да го користат кросоверот Nissan Qashqai бесплатно до 14 денови во текот на една година, и тоа во период три години по купувањето на возилото.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

186
23 shares, 186 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813