145
19 shares, 145 points

Повеќе од 30.000 примероци од Mercedes CLS продадени во САД мора да ги посетат сервисните работилници на марката заради отстранување на безбедносниот дефект со осветлувањето на возилото.

Диодните задни светла на Mercedes CLS ги доведуваат сопствениците во опасност. Диодните светилки може да откажат и возилото да не биде забележано од другите возила. Последица од тоа може да биде тежок судир. Отстранувањето на проблемот ќе се изврши преку вчитување на нов софтвер, за што Mercedes нема да ги наплати трошоците. Големиот сервисен повик се однесува на возила произведени во перидот меѓу 2012 и 2015 година.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

145
19 shares, 145 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format