166
21 shares, 166 points

Volvo започна со испорака на нарачки директно во автомобилот. Засега може да се нарачаат храна и пијалоци, како и играчки и бебешки производи, но планот е услугата да добие многу поголеми димензии.

Volvo го разви и веќе го пушти во употреба системот In-car Delivery. Станува збор за систем што овозможува нарачаните производи од продажбата мрежа да се испорааат директно во автомобилот на корисникот. За таа цел, шведскиот производител соработува со локалната служба за достава, со онлајн-продавницата за прехранбени производи mat.se и со водечката онлајн-продавница за играчки и бебешки производи lekmer.com.

volvo in car delivery (1)Услугата засега е достапна само за возачите на Volvo во Гетеборг, кои се претплатени на сервисот „Volvo on Call“. Планот е таа наскоро да се прошири на целата територија на Шведска, како и во останатите земји. Покрај тоа, шведскиот производител на автомобили најавува и соработки со други партнери, заради зголемување од понудата на производи што може да се нарачаат.

Доставувачот користи дигитален „клуч“ за еднократна употреба за пристап во возилото

Volvo In-car Delivery функционира со дигитален клуч, кој се користи за еднократен пристап во возилото. Корисникот едноставно ги нарачува производител на интернет, на крај ја нарачува опцијата „испорака во возило“, по извршената испорака во паркираното возило добива порака и по завршувањето на работното време може спокојно да појде каде што намерил – со производите веќе испорачани во возилото.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

166
21 shares, 166 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813