145
19 shares, 145 points

Гаражните врати обично се запуштени и еднолични. Тоа може да се смени со фолија на која што верно е испечатен олдтајмер или некоја сцена што ќе ги заинтгригира минувачите и соседите.

Зошто гаражните врати морало да изгледаат како гаражни врати? Со фолии на коишто се испечатени фотореалистични мотиви, овие еднолични и здодевни детали од нашето секојдневие може одненадеж да се претворат во сцена што ќе ги привлекува погледите и ќе предизвикува љубопитност кај минувачите и соседите. Специјализирана фирма за овој вид фолии нуди избор од 350 мотиви, почнувајќи од штала па сé до млазен авион. Мотивот може да биде и снешко белчо среде гаража или прозорец во масивниот ѕид низ кого што се наѕира зимска идила. Поставувањето на фолијата е едноставно, исто како и отстранувањето.

Постои можност фолијата да се изработи во димензија по нарачка, исто како и печатење сопствен мотив. Цената за фолија со димензија 245 х 210 сантиметри изнесува 169 евра, вклучувајќи и специјално лепило. Интернет страницата на производителот е https://www.style-your-garage.com/en/Garage-poster/.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

145
19 shares, 145 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format