167
21 shares, 167 points

Тоа што на времето го можеше само Ford Falcon на „Лудиот Макс“, сега ќе биде задача на најлутата верзија од купе-теренецот на Mercedes. Бандитите подобро нека побараат друга работа.

Тие што имаат план да го притискат гасот до под по австралиските патишта, прво нека погледнат подобро во ретровизорот, затоа што постои голема шанса таму да се појави Mercedes-AMG со своите 585 КС. Полициските сили во австралиската сојузна држава Викторија добија соодветно превозно средство за сите што планираат да ги прекршат сообраќајните правила да се откажат навреме од намерата. Mercedes-AMG им испорака примерок од GLE 63 S Coupe на австралиските полицајци. „Guardian“ како што гласи името на новиот миленик, ќе стои на располагање во следните 12 месеци. За „чуварот“ да остане подолго, сепак се потребни многу пари, поточно 198.000 австралиски долари.

mercedes-amg gle 63 s coupe avstralija (2)

Службениот AMG на чуварите на редот на далечниот континент ќе се појави пред публиката за време на трката за големата награда на Австралија, кадешто ќе има добра шанса да ги впрегне сите свои 585 КС и 760 њутнметри од 5,5-литарскиот V8 со битурбо натполнење. За ориентација, германскиот колос спринтува до сто за 4,2 секунди.

mercedes-amg gle 63 s coupe avstralija (1)


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

167
21 shares, 167 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813