СалониСтудии

Погледнете како овој Mercedes ја менува формата на каросеријата

Mercedes подготви спектакуларна студија за салонот во Франкфурт. Concept IAA ја менува формата на каросеријата среде возење, заради полесно пробивање низ воздухот. Најдоброто е што оваа технологија уште денес може да се најде во сериско производство. Погледнете на видеото како изгледа трансформацијата на Concept IAA и какви други револуционерни технологии се кријат во овој салонски автомобил.

Ознаки
loading...

Слични објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729