167
21 shares, 167 points

Електричниот семеен автомобил на Renault доби нов батериски пакет со зголемен капацитет, којшто овозможува возење до 400 километри со едно полнење. Тоа е речиси двојно повеќе во споредба со досегашниот модел и овозможено е со примената на нова генерација литиум-јонска батерија со поголема енергетска густина.

Иако капацитетот е зголемен од 19 на 41 киловатчасови и тежината е поголема за 22 килограми, батерискиот модул го користи истото куќиште како претходно. Покрај оваа моделска изведба што ја носи ознаката Zoe R400, францускиот производител ја нуди и стандардната изведба со помал капацитет на батеријата и соодветно пониска цена. Zoe R400 е достапен и во врвното ниво на опрема Bose Edition, коешто меѓу другото опфаќа кожени седишта и квалитетно озвучување од Bose.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

167
21 shares, 167 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813