Нови моделиСалони

Париз 2016: Електричниот Renault Zoe отсега со досег до 400 километри

Електричниот семеен автомобил на Renault доби нов батериски пакет со зголемен капацитет, којшто овозможува возење до 400 километри со едно полнење. Тоа е речиси двојно повеќе во споредба со досегашниот модел и овозможено е со примената на нова генерација литиум-јонска батерија со поголема енергетска густина.

Иако капацитетот е зголемен од 19 на 41 киловатчасови и тежината е поголема за 22 килограми, батерискиот модул го користи истото куќиште како претходно. Покрај оваа моделска изведба што ја носи ознаката Zoe R400, францускиот производител ја нуди и стандардната изведба со помал капацитет на батеријата и соодветно пониска цена. Zoe R400 е достапен и во врвното ниво на опрема Bose Edition, коешто меѓу другото опфаќа кожени седишта и квалитетно озвучување од Bose.

Ознаки
loading...

Слични објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729