140
19 shares, 140 points

Audi A6 Allroad и Skoda Octiva Scout веќе го направија тоа, Passat ќе го направи наскоро – европскиот број 1 го претстави Golf за по терен, со погон на сите тркала, моќни мотори и заштита за каросеријата.

Два сантиметри поголемо растојание од подлогата, погон на сите тркала како стандард и заштита за подвозјето, којашто во случајов не е шминка, го претвораат Golf во теренски автомобил. Golf Alltrack ја користи како основа каросеријата од комбито Golf Variant, за да ја претвори во кросовер што е поевтин од класичните спортски теренци, а на теренот е способен исто колку тие. Volkswagen вградува моќни мотори во теренскиот Golf: Нов 1,8-литарски TSI со 180 КС, дизел од 1,6 литар со 110 КС и дизел од 2,0 литри, во верзија со 150 или 184 КС. Со истиот концепт и истата техничка основа стартува и Seat Leon X-Perience.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

140
19 shares, 140 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format