152
20 shares, 152 points

Безбедносното правило на бензинска пумпа гласи: Забрането користење отворен оган, забрането користење алат што искри и шетање со запалена цигара, а особено во близина на горивото што се точи во резервоарот. Оваа дама очигледно ги познава сите правила, но само за да предизвика незгода.

Според објавата на BBC, видеото е снимено на бензинска пумпа во Ерусалим. На видеото објавено од израелската полиција се гледа како една дама се приближува до маж што точи гориво во автомобилот. Таа го прашува нешто мажот, потоа заминува на кусо, за веднаш потоа да се врати и со запалка го пали горивото што се точи во резервоарот. Мажот рефлексно го отстранува пиштолот од резервоарот, предизвикувајќи уште поголема штета со излеаното гориво. Причина за гневната реакција на „пироманката“ е тоа што мажот на сакал да ѝ позајми цигара. По приведувањето од полицијата, таа изјавила дека станува збор за несреќен случај.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

152
20 shares, 152 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format