121
17 shares, 121 points

Точно во почетокот на пролетта, италијанскиот специјалист Piaggio го претстави новиот модел на Vespa.

Расте семејството на култниот скутер од Италија. Новата Vespa Sprint е верзија што произлегува од неодамна претставената Vespa Primavera. Целна група на моделот се „млади и млади во срце“, соопштува производителот Piaggio. Скутерот се тркала на алуминиумски бандажи од 12 инчи и достапен е во цела, црвена, црна, сина или жолта боја. Sprint е препознатлив по правоаголното предно светло.

За новата Vespa Sprint стојат на располагање три мотори. Едноцилиндарскиот 4-тактен мотор од 125 кубици со 3 вентили по цилиндар и електронско впрскување на бензинот е најсилната варијанта. Основната изведба вози со двотактен мотор од 50 кубици. Цените и техничките податоци уште не се објавуваат.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

121
17 shares, 121 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813