143
19 shares, 143 points

Тенк што испалува проектил додека скока, дрифтинг со трактор во плевна, стогодишни олдтајмери што учествуваат во теренско рели. Ова се најоткачените видеа на годината.

Постојат работи што никогаш нема да се осмелиме да ги направиме сами, но за среќа, постојат луѓе што ќе го пробаат тоа. За нив не постои опасно, неодговорно или можеби само преглупаво. Но, така произлегуваат најдобрите видеа на мрежата, на коишто им се радува цел свет или негодува, зависно од видеото, зависно од гледачот.

Меѓу најбудалестите автомобилски видеа во годинава што изминува може да се види сé и сешто, од руски тенк што испалува проектил додека јури по теренот, преку детинести мажи што се спуштаат по стрмна надолнина во детски колички, до дете што ужива во совозачкото седиште додека таткото дрифта со неговиот спортски автомобил.

Екстремен спуст со детски колички
Во првото видео, група тинејџери учествуваат на „Extreme Barbie Jeep Racing“. Тие возат детски автомобили што одамна ги надраснале, по надолнина што е премногу стрмна, со брзина што е премногу висока.

Експлодирачки тест на стар Daihatsu
Зарем не сте се прашувале отсекогаш како изгледа кога стар Daihatsu ќе се крене во воздух? Не? Неколку луди Холанѓани сепак сакаа да дознаат.

Со стогодишни олдтајмери на теренско рели
Теренските возила се креација на поновата автомобилска историја? Очигледно, не. Автомобилите пред сто години минувале по секаков терен и во секакви услови, што повторно го дознаваме преку ова видео. Штета е само тоа што олдтајмерите се премногу вредни за вакви екскурзии.

Тркачите се познаваат од малечки
Детето од ова видео сигурно ќе биде тркач кога ќе порасне. За тоа во секој случај ќе му биде „благодарен“ на татка си.

Летечки тенк испалува проектил
Збирка од најбудалести видеа не би била комплетна без придонес од Русија. Овој тенк скока преку грпка и испалува проектил додека е во лет. Вакво видео не се гледа секој ден.

https://www.youtube.com/watch?v=EDLTQSO40to

Дрифтинг со тјуниран трактор
Што прават вредните земјоделци откако ќе ги ожнеат сите полиња и ќе го нахранат сиот добиток? Дрифтаат со тјуниран трактор низ двор, а потоа и низ плевната.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

143
19 shares, 143 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format