159
21 shares, 159 points

Hyundai го објави цртежот од наследникот на компактниот теренец ix35, којшто како глобален модел повторно ќе го носи името Tucson. Серискиот модел ќе биде прикажан во почетокот на март во Женева.

Корејскиот гигант го најавува изгледот на новата генерација на Tucson, наследникот на ix35. Компактниот теренец ќе биде најзначајна премиера на Hyundai на претстојниот салон во Женева, во почетокот на март. Според Петер Шрејер, претседател и главен дизајнер во групацијата Hyundai, новиот компактен теренец ќе биде „голем чекор напред за марката Hyundai на глобално ниво.“ Германецот на врвот на корејската марка го опишува дизајнот на новиот Tucson како „впечатлив и атлетски, со горд став.“ Изгледот се одликува со површини што се втопуваат една во друга, со нагласени пропорзии, остри линии, и секако, со препознатливата хексаголална маска.

Откако првата генерација на Santa Fe стартуваше со продажба во Европа во раните 2000-ти, Hyundai пласираше преку еден милион спортски теренци од својата марка на пазарот.

 


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

159
21 shares, 159 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813