Против досада

Улиците на Лос Анџелес пред Денот на благодарноста

Преку 50 милиони Американци патуваат за Денот на благодарноста

Лос Анџелес е надалеку прочуен по сообраќајниот метеж. Во подготовките за Денот на благодарноста, метежот го достигнува врвот.

Пет минути чекање во колона пред семафор е многу? Тоа што нам ни се чини како неподнослив сообраќаен метеж е неспоредливо со возењето во други градови и земји. Во Лос Анџелес, на пример, непосредно пред Денот на благодарноста. Ако некој не верува, тука се социјалните мрежи кои директно и најреално ја отсликуваат ситуацијата.

Илјадници автомобили чекаат на патот и ништо не се помрднува. Од видеово не може да следи друг заклучок, освен дека барем половината од жителите на Лос Анџелес решиле во исто време да седнат зад волан – и наишле на тотална блокада.

Оваа улична слика во калифорниската метропола не се создава само за време на празниците, туку честопати и во обични денови. Но, метежот го достигнува врвот пред Денот на благодарноста, кога сите упорно поаѓаат на пат предвреме, за набрзо да сфатат дека погрешиле. Како што известуваат американските медиуми, ситуацијата со празничниот сообраќаен метеж штотуку почнува да се влошува. В недела следи уште поголема блокада на патиштата, кога сите се враќаат дома.

Ознаки
loading...

Слични објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729