150
21 shares, 150 points

Лос Анџелес е надалеку прочуен по сообраќајниот метеж. Во подготовките за Денот на благодарноста, метежот го достигнува врвот.

Пет минути чекање во колона пред семафор е многу? Тоа што нам ни се чини како неподнослив сообраќаен метеж е неспоредливо со возењето во други градови и земји. Во Лос Анџелес, на пример, непосредно пред Денот на благодарноста. Ако некој не верува, тука се социјалните мрежи кои директно и најреално ја отсликуваат ситуацијата.

Илјадници автомобили чекаат на патот и ништо не се помрднува. Од видеово не може да следи друг заклучок, освен дека барем половината од жителите на Лос Анџелес решиле во исто време да седнат зад волан – и наишле на тотална блокада.

Оваа улична слика во калифорниската метропола не се создава само за време на празниците, туку честопати и во обични денови. Но, метежот го достигнува врвот пред Денот на благодарноста, кога сите упорно поаѓаат на пат предвреме, за набрзо да сфатат дека погрешиле. Како што известуваат американските медиуми, ситуацијата со празничниот сообраќаен метеж штотуку почнува да се влошува. В недела следи уште поголема блокада на патиштата, кога сите се враќаат дома.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

150
21 shares, 150 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743