163
21 shares, 163 points

Германците немаат проблеми да привлечат купувачи во своите авто салони, затоа што знаат што е неопходно за тоа. Скара! Opel трета година го организира настанот во целата држава.

Во минатата недела цела Германија мирисаше на скара. Дилерите на Opel по трет пат го организираа големиот зимски настан на кој што присуствуваа стотици илјади потенцијални купувачи и ентузијасти, во неодолива можност да ги запознаат новите модели на марката во друштво со колбас и стек на скара.

Шефот Нојман на лице место во чест на големиот настан во целата дилерска мрежа на Opel во Германија
Шефот Нојман на лице место во чест на големиот настан во целата дилерска мрежа на Opel во Германија

„Големото печење на скара во Opel прерасна во задолжителен датум во календарот, на што ни укажува огромниот наплив од посетители“, се радува Др. Карл Томас Нојман. Секако дека и шефот на марката не ја пропушти можноста да ги вкуси специјалитетите на скара и да ужива во атмосферата во авто салоните на Opel.

Opel-289925-medium

Што се однесува до автомобилските новитети во салоните, и тие не недостигаа. Најсвежи модели се фејслифтот на Opel Meriva, комбито за авантуристи Insignia Country Tourer, автомобилот што го надополнува паметниот телефон на младите Opel Adam и специјалната серија модели Energy во гамата на Astra и Corsa.

Opel-289927-medium

Дополнителен магнет за публиката беше наградната игра, со главни добивки ВИП-карта за фудбалското дерби меѓу Дортмунд и Шалке 04, присуство на рели-купот со Adam или на финалето на изборот на „Топ модел на Германија“.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

163
21 shares, 163 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813