167
21 shares, 167 points

Рускиот народ е бесен на злоставувачите на животни кои со своите камиони се изживуваа врз мечка во Јакутија, во Сибир. На видеото објавено на социјалните мрежи се гледа како ова моќно животно запаѓа во беспомошна ситуација кога големите теренски камиони со погон на шест тркала го гонат низ длабокиот сибирски снег. Еден од камионите на крајот на прегазува мечката, на очигледно задоволство на садистите. Тешкото возило неколкупати поминува преку животното, додека од камионот се слуша психопатско „срамни го со земја“. Но, и тоа не им е доволно, кога еден од злоставувачите утврдува дека мечката е жива и ја дотепува со метална шипка.

Секој нормален човек ќе се згрози од овој чин, но е очигледно дека убијците не се особено интелигентни. Тие го снимиле својот „лов на мечки“ во најзафрлените краишта на Сибир и потоа го објавиле видеото на социјалните мрежи. Русија не го простува изживувањето врз мечките, коишто се еден од националните симболи на земјата.

Државата веќе започна истражна постапка и министерството за природа и животна средина ќе се погрижи „злосторниците да бидат казнети најстрого, со затворска казна.“ Во замрзнатата пустелија не е проблем тие да се пронајдат. Камионите припаѓаат на фирма којашто истражува присуство на вредни суровини во подрачјето и служат за превоз на работниците од кампот до работната локација. Според акцентот, работниците се локални жители на Јакутија.

За садистичко изживување врз животни, во Русија следува затворска казна во траење од две години. Поради грозоморните глетки, снимката не ја објавуваме.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

167
21 shares, 167 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813