171
22 shares, 171 points

Есента е време за календари. Liqui Moly е веќе подготвен за 2016 година со прочуениот еротски календар. Секој месец има два различни мотива, фотографиите се направени во Јужна Африка.

Есента е убава и поради календарите што ни ги носи од фирмите од автомобилската бранша. Специјалистот за моторни масла и адитиви Liqui Moly меѓу првите го објавува календарот, уште пред да настапат големите студови, и сосема е разбирливо зошто.

Фотосесијата за еротскиот календар на Liqui Moly за 2016 година е направена во Кејптаун и Јоханесбург, во Јужна Африка. Календарот е посебен и поради тоа што почнува во декември и има 13 место „само“ дванаесет месеци, а покрај тоа за секој месец стојат на располагање и два мотива, така што ги има вкупно 26 на број.

Еротскиот календар се дистрибуира првенствено до сервисните работилници и до редовните клиенти на Liqui Moly, но може и да се набави преку http://www.liqui-moly-teamshop.de . Неговата цена е 17,99 евра и може да се нарачува веќе од 9-ти ноември.

Во нашата галерија можете уште однапред да ги запознаете мотивите за 2016-та година

 


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

171
22 shares, 171 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813