136
18 shares, 136 points

Шпанскиот репрезентативец и играч на Барцелона, Андрес Иниеста, и Бразилскиот репрезентативец и капитен на Парис Сен-Жермен, Тиаго Силва, се новите амбасадори на Nissan.

Како два нови „инженери на возбуда“, Иниеста и Силва ќе бидат главни носители во кампањата со која што Nissan ќе ги претстави своите новитети пред љубителите на фудбалот. Рекламната кампања со двете нови лица стартуваше синоќа за време на телевизискиот пренос на суперкупот на УЕФА. Во Nissan се горди на соработката со ѕвездите од фудбалскиот терен: „Како двајца од водечките играчи што имаат освоено повеќе титули, Андрес и Тиаго ќе ги предадат својата пасија и ентузијазам во Nissan, за заедно да иновираме со цел да им обезбедиме возбуда на навивачите.“

Иниеста и Силва ќе се појавуваат во серијата од ТВ-реклами, коишто имаат за цел да прикажат дека иновацијата е клучен фактор, како на теренот така и надвор од него, во создавањето на возбудата за љубителите на фудбалот и на возачите. Nissan е главен автомобилски спонзор на Суперкупот и Лигата на шампиони на УЕФА, со договор за четири сезони во периодот до 2018 година. Како официјален партнер, Nissan ќе учествува во најпрестижното фудбалско соочување во Европа, настапувајќи со ексклузивни производи и услуги.

 


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

136
18 shares, 136 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format