112
16 shares, 112 points

Tiguan е вистински погодок на Volkswagen. Во следната генерација, чија премиера е закажана за догодина, компактниот теренец ќе напаѓа во тројка.

Volkswagen сака да искористи колку е можно повеќе од успехот на неговиот компактен теренец Tiguan. Затоа, во следната генерација го испраќа моделот да се бори со конкуренцијата во тројка. Покрај стандарниот модел, кој со димензиите ќе остане во рамките на сегашниот модел, во гамата на Tiguan ќе се приклучи и верзија со продолжено меѓуоскино растојание и кабина со простор за седуммнина. Третата варијанта ќе биде купе теренец во стил на идниот BMW X4, наменета за купувачите што повеќе се ориентирани на дизајн и животен стил.

Понудата од погонски единици ќе се состои од бензинци со турбонатполнење и директно впрскување со зафатнина од 1,4 литар, 1,8 и 2,0 литри, со дијапазон на моќност меѓу 140 и 220 КС, како и од дизели со зафатнина од 1,6 и 2,0 литри и моќност меѓу 110 и 204 КС. Се подготвува и верзија со хибриден погон.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

112
16 shares, 112 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813