138
19 shares, 138 points

Вработените во Jaguar Land Rover се закануваат со престанок на работата доколку не се исполнат нивните барања за зголемување на платите.

Преговорите меѓу работните синдикати и Jaguar Land Rover, дел од индискиот Тata Motors, се оддолжуваат веќе со недели. Jaguar Land Rover им понуди на вработените зголемување на платата преку промени во пензискиот и бонусниот систем, што е неприфатливо за синдикатите. Претставниците на работната сила во производителот на автомобили од Велика Британија бараат нивните плати да се зголемат соодветно откако во првата половина од годинава Jaguar Land Rover продаде рекорден број на автомобили и соодветно постигна зголемен оперативен профит.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

138
19 shares, 138 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813