СалониСтудии

Женева 2015: Nissan Sway го најавува изгледот на новата Micra

Nissan ја прикажа идејата за нов малечок автомобил преку студијата Sway на салонот во Женева. Од Ford B-Max потекнува идејата за кабина без средишен столб, додека задните врати што се отвораат наназад се инспирирани од Opel Meriva. Маската во форма на V што во меѓувреме прерасна во заштитен знак на Nissan, ја позајмува формата и за сите други каросериски површини. Формата на предните светла со диодна техника и задните светла во форма на бумеранг исто така го најавуваат дизајнот на идните модели на јапонската марка. На тоа се надоврзува и играта со боите, односно сино-сивата боја на кароеријата со сини и портокалови тонови во внатрешноста. Дизајнот на студијата Sway би можеле да го очекуваме веќе кај идната генерација на Nissan Micra, додека идејата со вратите веројатно ќе биде применета кај идниот Note.

Ознаки
loading...

Слични објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729