187
27 shares, 187 points

Традициите вистински се почитуваат во Еуроимпекс и во настапот на марката Peugeot пред македонската јавност. Бројна публика викендов присуствуваше на традиционалниот тениски турнир за претстаниците од дипломатскиот кор во Македонија, којшто се одржува со поддршка на увозникот на Peugeot. Турнирот се одржа во саботата, на терените на „Евросет“ во Скопје, во соработка меѓу Еуроимпекс, Францускиот институт во Скопје, Дипломатскиот клуб и МНР.

На традиционалниот тениски турнир зедоа учество претставници на дипломатскиот и конзуларниот кор во земјата, претставниците на меѓународните организации и вработени во Министерството за надворешни работи. Овогодишното издание мина во знак на 25-та годишнина од воспоставувањето на дипломатски односи помеѓу Франција и Македонија.

Peugeot teniski turnir 5

Еуроимпекс како постојан поддржувач на тенискиот спорт ги пречека присутните дипломати и преставници на конзуларниот кор со Peugeot 3008 SUV, којшто беше во својство на „пријател на настанот“. За масовноста на турнирот говори податокот дека на него учествуваа 33 лица.

Peugeot 508 SW стартува во специјална серија „First Edition“

Peugeot најпродавана марка на францускиот пазар во септември

Peugeot 508 премиерно пред македонската публика

Peugeot му дава шарм на хибридниот погон


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

187
27 shares, 187 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743