147
19 shares, 147 points

Ќе помислевме дека секое средство за миење стакла е исто и нема што да се измислува повеќе. Nigrin нуди средство што го освежува возачот секогаш кога ќе ги вклучи прскалките.

Специјализираниот производител за средства за авто нега Nigrin разви средство за миење стакла со ефект на зголемување на будноста на возачот. Покрај вообичаените средства за чистење на стаклата и спречување на замрзнувањето на течноста, „енергизаторот“ на Nigrin содржи и етерични масла со поттикнувачко и освежувачко дејство, со што се зголемува концентрацијата на возачот. Развојот на автомобилите очигледно продолжува во сите правци, па ете и во садот за течност за миење на стаклата.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

147
19 shares, 147 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *