167
24 shares, 167 points

Ѕвездата на „Автомобилскиот СОС“ стана бренд амбасадор на SsangYong во Британија. Фаз Таунзенд е меѓу првите што ќе го вози новиот пикап SsangYong Musso на островот

Тоа што за корејскиот специјалист за теренски автомобили слушаме малку во последно време, не значи дека марката не е активна на поширокиот пазар. Напротив, со новата генерација на пикапот Musso и техничкиот близнак Rexton, SsangYong го напаѓа пазарот уште посериозно отколку досега.

Водителот и главен мајстор од познатото телевизиско шоу „Автомобилско СОС“, Фаз Таунзенд, стана амбасадор на SsangYong на британскиот пазар и ќе биде меѓу првите коишто ќе го возат новиот Musso. Продажбата на пикапот стартуваше минатиот месец, точно во времето кога на пазарот се јавува ново жариште.

Пикапите се новите теренци, поевтини и повеќе мажествени од светнатите СУВ-ови

Препознатливиот лик од ТВ-шоуто, што ги спасува старите автомобили во безнадежна ситуација, цени дека SsangYong Musso е најпогоден избор за неговиот животен стил. Фаз живее далеку од градските средини, кадешто основен предуслов е да се поседува пикап со погон на сите тркала. Секако дека во голем дел од изјавата на „амбасадорот“ Фаз се крие маркетинша порака: „Секогаш робусен и добро конструиран, SsangYong е растечка марка во Велика Британија, а нејзините модели денес се мошне добри во поглед на стилот, комфорот и опремата. Овој нов автомобил е навистина импресивен.“

SsangYong Musso Fuzz 2

Покрај ТВ-водителството во „Автомобилски СОС (Car SOS)“, Фаз е механичар и поранешен технички уредник на „Practical Classics“. Своевремено тапанар во група, тој учи да свири од локалниот џез музичар Ал Рид и дебитира на музичката сцена во 1977 година, на своја 12 годишна возраст. Во 1997 година, Фаз Таунзенд потпишува за Ехо Рекордс и го снима првиот албум „Far In“. Автомобилскиот СОС се емитува на каналот Национал Географик уште од 2012 година.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

167
24 shares, 167 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813